Polikarbon Uygulamalar

Polikarbon Uygulamalar

Yeni Nesil Polikarbon Ürünler, Konstrüksiyon Ve İzolasyon İşlemleri İçin Büyük Kolaylıklar Sunuyor

Şeffaf polikarbon ürünler, pürüzsüz ve sert yüzeyi sayesinde cam ile büyük bir benzerlik gösterir. Katı levha olarak da bilinen malzemeler, özel kalıplar içinde yüksek derecelerde ısıtılarak kullanım alanına uygun şekilde dizayn edilebilir. Cam ile yapılması son derece zor olan oval tavan, kabin ve panelleri, solid levhalar ile dizayn etmek oldukça kolaydır. Son derece sert ve dayanıklı olması, dışarıdan gelebilecek darbeler sonucu kırılma olasılığını da en aza indirir. Sadece görünüm ve ergonomi açısından değil, aynı zamanda prefabrike ve asma tavan gibi yapıların iskelet sistemine de ekstra güç ve stabilite katar.

Yeni nesil polikarbon ürünler, konstrüksiyon ve izolasyon işlemleri için büyük kolaylıklar sunar. Ayna akrilik levha olarak da bilinen kompozit malzemeler, iç ve dış mimaride yoğun olarak tercih edilmektedir. Soğuk kalıba uygun olması, lazer ve torna üzerinde kesilerek şekillendirilebilmesi gibi özellikleri, konstrüksiyon işlemlerine pratiklik ve hız kazandırır. Polikarbon o kadar dayanıklı ve sert bir malzemedir ki; kurşun geçirmez cam katmanları arasında bile sıkça kullanılır. Cama göre çok daha hafif olması ve sağlamlığı nedeniyle solid levhalar, camın en büyük alternatifi haline gelmiştir. Cama göre yarı yarıya daha hafif olan polikarbon levhalar, aynı zamanda camdan yaklaşık 300 kat daha dayanıklıdır. Ayrıca, modern yapılarda şeffaf levhalardan faydalanarak, kullanıcıların isteklerine ve beklentilerine daha uyumlu ve pratik çözümler sunabilmek çok daha kolaydır.

İnşaat Sektöründe Gerçekleşen Yenilikler, Polikarbon Levhaların Kullanım Alanlarını Her Geçen Gün Genişletmektedir

Solid polikarbonat levhalar, billboardlar, duraklar, seralar, AVM’ler, iş merkezleri ve fabrikalar gibi yapılarda kullanılmaktadır. İnşaat sektöründe gerçekleşen yenilikler, polikarbon levhaların kullanım alanlarını her geçen gün genişletmektedir. Düşük maliyet ile yüksek verimin sağlandığı polikarbonat malzemeler, modern endüstrinin yapı malzemeleri olarak anılmaya başlanmıştır.

Üreticilere ve kullanıcılara esnek çözümler sunan polikarbon levhalar, çatı ve cephe kaplamaları, ara izolasyon malzemeleri, dekoratif ürünler ve yapısal mimari için vazgeçilmez bir yere sahiptir. Pratik ve hızlı montajı, isteklere uygun olarak dizayn edilebilmesi ve çok uzun yıllar boyunca aynı kondüsyonda kalabilmesi, solid levhaların önemini artırmıştır. Solid Polikarbonit Ürünlerin Başlıca Avantajları Aşağıda Sıralanmıştır:

  • Hafif bir yapıya sahip olmasına rağmen son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Artı ve eksi dereceler arasındaki çok yüksek ısı farklarında(-40,+120) bile esneme, çatlama, kırılma gibi deformasyonlara uğramaz.
  • Yüksek ısı yalıtımı sayesinde alışveriş merkezi, iş yeri, sera ve konut çatısı için tercih edilebilir. Işık geçirgenliği çok iyi ve cama göre yarı yarıya daha hafif olduğu için, güneşin ortam içine rahatlıkla ulaşabilmesini sağlar.
  • Dekoratif ve fonksiyonel olarak iç mimaride de sıkça kullanılır. Üst düzey ses ve ısı izolasyonu sağlayan levhalar, duvar ve zeminlerin üzerine kaplanabilir. Soğuk ve sıcak büküm işlemi ile kolayca şekil alabilir.
  • Oval ve şeffaf tavan ile pvc levhalar uyum içinde kullanılabilir. Bu nedenle, prefabrike yapılar ve geniş alanlar inşa etmek için son derece idealdir.
  • Tahta kurusu, pire ve fare gibi yapıya zarar verici haşeratlara karşı da son derece dayanıklıdır. Tadilat ve onarım çalışmalarına ihtiyaç duymadan uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir.

Birbirinden eşsiz yapıların inşa edilmesini sağlayan, yaşam alanlarına konfor ve ergonomi getiren polikarbon ürünler, uygun maliyeti ve dayanıklılığı ile göz doldurur. Çevreye zarar vermeden insan ihtiyaçlarına önemli katkılar sağlayan polikarbonit ürünler, ilerleyen dönemlerde de daha büyük ölçekte kullanılmaya devam edecek gibi görünüyor.

Call Now ButtonHemen Ara: 0532 226 54 92
× Bize Yazın